Az egyik az Icinke-picinke tündér, avagy hol lakik a varázslat, amely a Bábrándozó Társulat előadása.
Az Icinke-picinke tündér tényleg tündéri aranyossággal keresi a varázslatot ebben a darabban, amelyet 3 éves kortól érdemes megnézni a gyerekeknek.
Nekem a díszlet variálhatósága és az ötletesség tetszett különösen. Olyan mintha nagy építőkockákból alakítanák a díszletet a bábosok és így a formáknak kreatív és változatos felhasználását láthatjuk. Ahogy egy gyerek is el tud játszani egy kör alakú építőelemmel a Naptól kezdve a autókormányon át bármit. A pók figuráját emelném még ki, jópofán tudott a két kesztyűből kialakított pók menni is és a lábaival/ujjaival pókhálót kötögetni is.
A másik bábelőadás a Kapós Böske, a Miskolci Csodamalom Bábszínház és Fabók Mancsi Bábszínháza közös produkciója.
A bábelőadás 12 éves kortól ajánlott és a felnőttek számára is remek szórakozás. A darab forrását kiokosítók és magyar népi szerelmes történetek adják. A népi humor, Mancsi előadásának természetessége, az élőzene, a vásári bábjátékos hangulat és az improvizációk frissé és közvetlenné tették az előadást.
Az előadás után a Kritikus Óra keretében Nánay István vezetésével izgalmas beszélgetésben is részt vehettünk.
Ide kattintva elérhető Fabók Mariann honlapja még több képpel a Kapós Böske előadásról.
Ide kattintva elérhető Fabók Mariann honlapja még több képpel a Kapós Böske előadásról.
Április 3. és 5. között került sor a IV. BÁBU Fesztiválra, amelynek keretében nyolc előadást láthatott a közönség. Fotó: Éder Vera, Gálos Samu.
Ide kattintva még több kép elérhető a IV. BÁBU Fesztiválról
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése